آیا حوزه‌ی پزشکی برای هوش مصنوعی آماده است؟

پزشکان، دانشمندان کامپیوتر و سیاستگذاران ، محتاطانه خوشبین هستند در حالی که گفتگو پیرامون هوش مصنوعی در حال حاضر جریان اصلی است، کنفرانس

2023 MIT-MGB AI Cures  شاهد حضور دو برابری نسبت به سال های گذشته بود.

ظهور مدل‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT باعث درخواست‌های جدیدی برای هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی شده است و به نظر می‌رسد پایگاه پشتیبانی آن در حال گسترش است.

دومین کنفرانس سالانه درمان با هوش مصنوعی MIT-MGB، که در 24 آوریل توسط کلینیک جمیل میزبان شد، امسال با بیش از 500 شرکت کننده از مجموعه ای از پیشکسوتان علوم کامپیوتر، پزشکی، داروسازی، و سیاست :تعداد شرکت کنندگان تقریبا دو برابر شد.

بسیاری از سخنرانان دیدگاهی خوشبینانه از هوش مصنوعی در سلامت داشتند و دو ایده کلیدی را در طول روز تکرار کردند: این که هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد یک سیستم مراقبت بهداشتی عادلانه‌تر را دارد و هوش مصنوعی موفق خواهد شد به زودی جایگزین پزشکان ‌شود – اما پزشکانی که می‌دانند چگونه از هوش مصنوعی استفاده کنند، در نهایت جایگزین پزشکانی می‌شوند که هوش مصنوعی را در عمل روزانه خود وارد نمی‌کنند.

سینتیا بارنهارت، استاد دانشگاه MIT در سخنان افتتاحیه خود برای حضار گفت: “همکاری با شرکای ما در دولت، به ویژه همکاری در تلاقی سیاست و نوآوری، برای کار ما حیاتی است.” من را به آینده سلامت انسان بسیار امیدوار می کند.

 

اظهارات آن کلیبانسکی، رئیس و مدیر عامل شرکت ماساچوست جنرال بریگهام (MGB) خوش‌بینی مشابهی را منعکس می‌کند: «ما در اینجا در هوش مصنوعی، رویاپردازانی در مراقبت‌های بهداشتی داریم. اگر این گروه نمی توانند به شیوه ای معنادار برای تأثیرگذاری بر مراقبت های بهداشتی گرد هم آیند، باید از خود بپرسیم که چرا اینجا هستیم… این زمانی است که باید در مورد مراقبت های بهداشتی تجدید نظر کنیم.» کلیبانسکی به کار سرپرست دانشکده هوش مصنوعی کلینیک Jameel، رئیس مشترک AI Cures و رجینا بارزیلای پروفسور MIT و مدیر مرکز MGB برای نوآوری در تشخیص زودهنگام سرطان، Lecia Sequistکه تحقیقات وی در ارزیابی خطر سرطان ریه نمونه ای از این است که چگونه ادامه همکاری بین MIT و MGB می تواند نتایج مفیدی برای آینده هوش مصنوعی در پزشکی به همراه داشته باشد.

“آیا هوش مصنوعی چیزی است که همه چیز را با سیستم مراقبت بهداشتی بیمار ما درمان می کند؟” کیت والش، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ماساچوست که به تازگی افتتاح شده است:فکر نمی‌کنم، اما فکر می‌کنم این یک مکان عالی برای شروع است.»

والش، این بیماری همه گیر را به عنوان زنگ خطری برای سیستم مراقبت های بهداشتی برجسته کرد و بر پتانسیل هوش مصنوعی برای ایجاد مراقبت های عادلانه تر، به ویژه برای افراد دارای معلولیت، و همچنین افزایش نیروی کار در حال حاضر متمرکز شد. وی افزود ما قطعاً باید بهتر عمل کنیم… هوش مصنوعی می‌تواند در بین جمعیت‌ها نگاه کند و بینش‌هایی را درباره جایی که سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما را ناکام می‌کند ایجاد کند و سیستم مراقبت‌های بهداشتی را دوباره توزیع کند تا بتواند کارهای بیشتری انجام دهد.

منبع: MIT NEWS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه